0
0
0

Fiberoptik LWL Anslutningskabel Weidmüller IE-FM6Z2VO0001MLD0SD0X 62,5/125µ Multimode OM1 1 m

Art.nr: 202749
SKU: 1356770000
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!
549 kr
(Exkl. moms 439,20 kr)
Inkl. moms + Frakt
549,00
St

Leverans inom 8 till 9 dagar*

* Helgfri måndag till fredag med alternativet "Snabbleverans till dörren inom Sverige (UPS Standard)". Ytterligare tre fraktalternativ finns att välja på.

» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre

Antal Styckpris * Du sparar kr
2+ 535,28 kr 13,72 kr = 2.50%
5+ 521,55 kr 27,45 kr = 5.00%
10+ 494,10 kr 54,90 kr = 10.00%
25+ 466,65 kr 82,35 kr = 15.00%
Beskrivning
Weidmüller FO kabel Duplex LC kontakt / SC-kontakt 62,5 / 125μ Multi OM1 1m

Observera, denna text är maskinöversatt.

Optiska kablar fungerar, till skillnad från kopparkablar även under svåra förhållanden. Den optiska Leister påverka några elektronik. Den låga dämpningen av den optiska kabeln är också möjligt att överbrygga stora avstånd. LC-kontakt LC-kontakten är en högpresterande fiberoptiska kontakten för singelmod och multi applikationer och erbjuder en inkopplingsförlust på endast 0,1 dB och en returförlust på 55 dB. Strukturen av LC-kontakt är baserad på en enda fiber keramisk ferrul med 1,25 mm diameter för en optisk vågledare. SC-kontakt SC-kontakter är standard kontaktdon för fiber kablage. Du har en automatisk låsning och en twist. Användningen rekommenderas för nya installationer av datanät med fiberoptisk teknik. Kontakten är lämplig för enkelmodsfibrer och multimodfibrer. Med den kan göras simplex, duplex och flera anslutningar.
Egenskaper
  • LC-kontakt till SC Duplex kontaktdon Kabel färg: Orange
Utrustning
  • Patch-kabel: LC duplex IP 20, IP 20 SC duplex
Specifikationer
Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp ALC-stiftdon
Anslutningstyp BSC-stiftdon
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
FibermaterialMultimode OM1
Fibertyp62,5/125µ
FärgOrange
HalogenfriNej
Innehåll1 st
Innerledar-materialGlasfiber
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd1 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex
Recensioner