0
0
0

Fiberoptik LWL Anslutningskabel Weidmüller IE-FM5Z2VO0010MLD0LD0X 50/125µ Multimode OM2 10 m

Art.nr: 196504
SKU: 1062580000
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!
849 kr
(Exkl. moms 679,20 kr)
Inkl. moms + Frakt
849,00
St

Leverans inom 8 till 9 dagar*

* Helgfri måndag till fredag med alternativet "Snabbleverans till dörren inom Sverige (UPS Standard)". Ytterligare tre fraktalternativ finns att välja på.

» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre

Antal Styckpris * Du sparar kr
2+ 827,78 kr 21,22 kr = 2.50%
5+ 806,55 kr 42,45 kr = 5.00%
10+ 764,10 kr 84,90 kr = 10.00%
25+ 721,65 kr 127,35 kr = 15.00%
Beskrivning
Weidmüller FO kabel Duplex LC kontakt / LC-kontakter 50 / 125μ Multi OM2 10 m

Observera, denna text är maskinöversatt.

Optiska kablar fungerar, till skillnad från kopparkablar även under svåra förhållanden. Den optiska Leister påverka några elektronik. Den låga dämpningen av den optiska kabeln är också möjligt att överbrygga stora avstånd. LC-kontakt LC-kontakten är en högpresterande fiberoptiska kontakten för singelmod och multi applikationer och erbjuder en inkopplingsförlust på endast 0,1 dB och en returförlust på 55 dB. Strukturen av LC-kontakt är baserad på en enda fiber keramisk ferrul med 1,25 mm diameter för en optisk vågledare.
Egenskaper
  • LC-stiftdonförLC-stiftdon
  • Duplex-Anslutningskabel
  • Färg: Orange
Utrustning
  • Patch-kabel: LC duplex IP 20, IP 20 LC duplex heter IE kablar Fiber Optic Patch Cord
Specifikationer
Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp ALC-stiftdon
Anslutningstyp BLC-stiftdon
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
FibermaterialMultimode OM2
Fibertyp50/125µ
FärgOrange
HalogenfriNej
Innehåll1 st
Innerledar-materialGlasfiber
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd10 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex
Recensioner