0
0
0

Fiberoptik LWL Anslutningskabel Weidmüller IE-FM5Z2VO0002MSD0SD0X 50/125µ Multimode OM2 2 m

Art.nr: 258363
SKU: 8813310000
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!
499 kr
(Exkl. moms 399,20 kr)
Inkl. moms + Frakt
499,00
St

Leverans inom 5 till 6 dagar*

* Helgfri måndag till fredag med alternativet "Snabbleverans till dörren inom Sverige (UPS Standard)". Ytterligare tre fraktalternativ finns att välja på.

» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre

Antal Styckpris * Du sparar kr
2+ 486,53 kr 12,47 kr = 2.50%
5+ 474,05 kr 24,95 kr = 5.00%
10+ 449,10 kr 49,90 kr = 10.00%
25+ 424,15 kr 74,85 kr = 15.00%
Beskrivning
Weidmüller fiberoptisk kabel duplex SC kontakt / SC-kontakt 50 / 125μ Multi OM2 2m

Observera, denna text är maskinöversatt.

Optiska kablar fungerar, till skillnad från kopparkablar även under svåra förhållanden. Den optiska Leister påverka några elektronik. Den låga dämpningen av den optiska kabeln är också möjligt att överbrygga stora avstånd. SC-kontakt SC-kontakter är standard kontaktdon för fiber kablage. Du har en automatisk låsning och en twist. Användningen rekommenderas för nya installationer av datanät med fiberoptisk teknik. Kontakten är lämplig för enkelmodsfibrer och multimodfibrer. Med den kan göras simplex, duplex och flera anslutningar.
Egenskaper
  • SC-stiftdonförSC-stiftdon
  • Duplex-Anslutningskabel
  • Färg: Orange
Utrustning
  • Patch Cable: SC duplex IP 20, SC-duplex IP 20 Monterade IE kablar Fiber Optic Patch Cord
Specifikationer
Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp ASC-stiftdon
Anslutningstyp BSC-stiftdon
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
FibermaterialMultimode OM2
Fibertyp50/125µ
FärgOrange
HalogenfriNej
Innehåll1 st
Innerledar-materialGlasfiber
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd2 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex
Recensioner