0
0
0

Fiberoptik LWL Anslutningskabel Weidmüller IE-FM5D2UE0100MSD0SD0X 50/125µ Multimode OM2 100 m

Art.nr: 258565
SKU: 8876431000
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!
6.299 kr
(Exkl. moms 5.039,20 kr)
Inkl. moms + Frakt
6.299,00
St

Leverans inom 8 till 9 dagar*

* Helgfri måndag till fredag med alternativet "Snabbleverans till dörren inom Sverige (UPS Standard)". Ytterligare tre fraktalternativ finns att välja på.

» Mängdrabatt
Köp fler - betala mindre

Antal Styckpris * Du sparar kr
2+ 6.141,53 kr 157,47 kr = 2.50%
5+ 5.984,05 kr 314,95 kr = 5.00%
10+ 5.669,10 kr 629,90 kr = 10.00%
25+ 5.354,15 kr 944,85 kr = 15.00%
Beskrivning
Släpkedjekabel, SC duplex IP 20, SC duplex IP 20, 50 µm, PUR, 100 m

Industrial Ethernet-anslutningsteknik från Weidmüller erbjuder den optimala lösningen för infrastrukturen i din maskin, ditt system eller din fabrik. All anslutningsteknik är tillgänglig från en källa.<br/><br/>Dina fördelar:<br/><ul><li>IEC-normerade stickanslutningar i varianterna 1, 4, 5, 6 och 14</li><li>Kat. 6 genomgåendeA med<i>STEADYTEC®</i> teknologi</li><li>Förkonfektionerade kablar och kablar i metervara </li><li>Kopparkabel och optokabel</li><li>i IP 20 och IP 67</li><li>alla relevanta industrianslutningar RJ45, M12, SC, ...</li><li>omfattande tillbehör </li></ul>
Egenskaper
  • SC-stiftdonförSC-stiftdon
  • Duplex-Anslutningskabel
  • Färg: Svart
Specifikationer
Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp ASC-stiftdon
Anslutningstyp BSC-stiftdon
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
FibermaterialMultimode OM2
Fibertyp50/125µ
FärgSvart
HalogenfriJa
Innehåll1 st
Innerledar-materialGlasfiber
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd100 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex
Recensioner