0
0
0

Fiberoptik LWL Anslutningskabel [1x FC/PC-hane - 1x FC/PC-hane] 9/125µ 50 m Triax

Art.nr: 1166201
SKU: TFC 50
Fri frakt vid köp över 599:-
Betala som du vill med Klarna!
595 kr
(Exkl. moms 476 kr)
Inkl. moms + Frakt
595,00
St

Leverans inom 5 till 6 dagar*

* Helgfri måndag till fredag med alternativet "Snabbleverans till dörren inom Sverige (UPS Standard)". Ytterligare tre fraktalternativ finns att välja på.
Beskrivning


Triax
Duplex Fiberoptisk kabel FC/PC-haneFC/PC-hane9/125µ / 50 m


Observera, denna text är maskinöversatt.

Optiska kablar fungerar, till skillnad från kopparkablar även under svåra förhållanden. Den optiska Leister påverka några elektronik. Den låga dämpningen av den optiska kabeln är också möjligt att överbrygga stora avstånd.
Egenskaper
  • FC/PC-hane
  • FC/PC-haneförDuplex-AnslutningskabelFärg: Grå
Specifikationer
Anslutningrak
AnslutningstypFiberoptik
Anslutningstyp AFC/PC-hane
Anslutningstyp BFC/PC-hane
Antal anslutning A1 x
Antal anslutningar B1 x
Fibertyp9/125µ
FärgGrå
HalogenfriJa
Innehåll1 st
Innerledar-materialGlasfiber
KabelapplikationLWL
KabelformRund
Kabellängd50 m
KabeltypAnslutningskabel
Typ av jumperDuplex
Recensioner